Skuteczność

Badania naukowe potwierdzające właściwości NNKT i ich wpływ na skórę:

1. Halina Bojarowicz 1, Barbara Woźniak 2 Wielonienasycone kwasy tłuszczowe oraz ich wpływ na skórę, Probl Hig Epidemiol 2008,89(4):471-475

Abstrakt: W prawidłowym rozwoju i funkcjonowaniu organizmu człowieka istotną rolę pełnią wielonienasycone wyższe kwasy tłuszczowe (WKT): omega-3 i omega-6, w tym przede wszystkim niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT): kwas linolowy i α-linolenowy. Niedobór NNKT powoduje, że naturalna odporność skóry zostaje znacznie osłabiona.

2. Jasińska N., Rola kwasów tłuszczowych w żywieniu człowieka, Journal of NutriLife, 2012, 10, ISSN:2300-8938

Abstrakt: O dobrym stanie zdrowia człowieka decyduje w znacznym stopniu racjonalne odżywianie się i jest ono jednym z podstawowych warunków prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Tłuszcze są bardzo istotnym elementem diety, przy czym ważna jest zarówno ich ilość jak i jakość. Przyjmuje się, że tłuszcze powinny dostarczać 25-30% energii w racji pokarmowej, w tym nasycone kwasy tłuszczowe nie powinny dostarczać więcej niż 10% energii. Należy również zadbać o prawidłowy stosunek kwasów tłuszczowych nasyconych do nienasyconych jak i kwasów omega-3 do omega-6.